Pedikúra

Péče o nohy a její historie

Péče o nohy je stará jako celé zdravotnictví. Zejména ve starých kulturách - Egypt, Řecko, Řím byla péče o nohu na vysoké úrovni.

Mohli si to dovolit pouze lidé vyšších vrstev. Archeologické nálezy dokazují, že koupele, masáže nohou a správná hygiena obouvání byly v této době běžné. Ve středověku byla péče o nohy zanedbávána, postupně se péče o nohy opět rozšiřuje a za dob renesance je opět na vysoké úrovni jako v antice.S rozvojem lékařských věd se rozšiřuje i péče o nohy a koncem 19. století je pedikúra běžnou záležitostí. Pedikérské živnosti vznikají zejména v Německu, Anglii a Francii. O zavádění pedikúry po Evropě se zasloužil zejména Dr.Scholl, který zavedl i přípravky a pomůcky k pedikúře. U nás pak firma Baťa zavádí pedikúru u svých domů obuvi.

 

Nejčastější příčiny suchých a praskajících chodidel

  • špatné prokrvení a z něho plynoucí vysychání pokožky

  • alergie

  • infekce, nejčastěji plísně nohou, viry, bakterie

  • genetika, vrozené dispozice k suchosti či nadměrnému pocení , váha

  • nedostatek živin

  • nevhodná obuv

Stupnice od 1 – 5

1-      Velmi hladká chodidla, správně hydratovaná, hladká a příjemná na dotek

2-      Chodidla potřebující pravidelnou péči pomocí krému

3-      Chodidla se sklony k vysoušení a ztvrdlé paty

4-      Suché a praskající paty

5-      Velmi suché a popraskané paty

Ne každý má to štěstí, že může mít stále hladká a jemná chodidla. Začíná to u genetiky a vrozených dispozic a končí stravovacími návyky a nevhodnou obuví.

Pravidelná návštěva pedikúry a následná domácí péče vás může dovézt ke spokojenosti.

Pokud jste se našli  na stupnici mezi čísli 2 a 3 měli byste navštěvovat pedikúru 1x za 4-6 týdnů. Jedná se spíše o prevenci a udržování chodidel.

Čísla  na stupnici 4 a 5 znamenají  navštěvovat pedikúru 1x za 2 týdny a to po dobu alespoň 2 měsíců. Je to z důvodu, že po první návštěvě vám nemůže pedikérka odstranit veškerou ztvrdlou kůži. Pro chodidla by to byl veliký „šok“ a paty by mohly bolestivě prasknout. Velmi důležitá je také následná domácí péče a to alespoň 2x denně promazat vhodným krémem .

V našem salonu se specializujeme zejména na mokrou pedikúru, která je mnohem bezpečná a šetrná k pokožce nohy. Oštření nožiček je bezbolestné a yhlazuje praskliny v kůži. Pro ošetření nehtů a kůžiček kolem, pedikérka používa velice šetrný, ale účiný přístroj s rotačnímy kotoučky... s jeho pomocí lze bezbolestně odstranit i zarůstající nehty a kuří oka.

V některých případech lze použít kombinace mokré i suché pedikúry.

K ošetření používáme kvalitní přístroje a kosmetiku.

 

Otevírací doba

PO - PÁ - DLE OBJEDNÁNÍ ( 8:00 - 18:00 )
SO - NE - DLE OBJEDNÁNÍ

Adresa

Ketrin Esthetic

U Vodojemu 2517/102

250 01 Brandýs nad Labem

 

Download